İlkokul

Doruk Performans İçin Doğru Başlangıç Şarttır.

Çocuğun eğitimdeki başlangıç noktası olan ilkokul, gömleğin ilk düğmesi gibidir. O düğmeyi doğru iliklemek insanın bütün hayatına yön verir, gelecekteki başarısında büyük rol oynar.

Bahçelievler

Bahçelievler İhlas İlkokulu

Çobançeşme Mah. Yenibosna

Beylikdüzü

Beylikdüzü İhlas İlkokulu

İhlas Marmara Evler 1. Kısım Sitesi

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 4 İlkokulu

Bizimevler 4 Sitesi, Ispartakule

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 6 İlkokulu

Bizimevler 6 Sitesi, Ispartakule

Neden İhlas İlkokulu?

İhlas Eğitim Kurumları'nda İlkokul Eğitimi
İhlas Eğitim Kurumları'nda İlkokul Eğitimi
İhlas Eğitim Kurumları'nda İlkokul Eğitimi
İhlas Eğitim Kurumları'nda İlkokul Eğitimi

Dünya Dilleri İle İletişim Kuruyoruz.

Yabancı dil eğitimine anaokulunda başlıyoruz. Her öğrencimiz, yabancı dili, uzman öğretmenler eşliğinde ve Story Telling (Hikâye Anlatımı) modeliyle, o dilin kendi kültürüne ait bilgilerle ve konuşarak öğreniyor.

Kendi Dilinde de Uzman

Kendi anadilinde zengin bir kelime hazinesine sahip, duygu ve düşüncelerini tam anlamıyla ifade edebilen çocuklar yetiştirebilmek öncelikli hedefimizdir. Çünkü Türkçeye hâkim olan çocuklarımız yabancı dil öğrenirken daha başarılı oluyor.

Başarı, Sadece Derslerle Gelmiyor

Yıl içinde yapılan sosyal ve sportif faaliyetler, çocuklarımızın sosyal, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılarken motivasyonlarını da üst seviyede tutuyor. Çocuklar, çok yönlü gelişim ve farklı alanlardaki başarılarla sağlıklı bir kişilik oluşturuyor.

Öğrencilerimiz Teknolojiye Esir Değil, Hâkim Oluyor.

İhlas Eğitim Kurumları, eğitim teknolojileri alanında sürekli araştıran ve yenilikleri uygulayan eğitim kadrosu ve alt yapısıyla Türkiye’de ve Avrupa’da örnek alınan okullar arasında gösterilmektedir.

Aşırıya kaçmadan adeta yemekteki tuz miktarınca ölçülü kullanılan teknoloji ile derslerimiz hem kolaylaşıyor hem de daha zevkli hale geliyor.

Üç Boyutlu (3D) Eğitim

Üç boyutlu eğitim uygulamasının altyapısını Türkiye’de ilk oluşturan okullardan biri olan İhlas Eğitim Kurumlarında, başarılı yurtdışı iş birlikleri ile birçok ders, zengin 3D içeriği ile desteklenmektedir. Bilgiyi gerçek hayattaki görüntüleriyle sunan üç boyutlu eğitim, bilgilerin kalıcı olmasını sağlarken öğrencinin yeni bilgiler edinme konusundaki motivasyonunu da artırır.

Tabletle Ders

İhlas Eğitim Kurumları, sahip olduğu teknik altyapı, geliştirdiği uygulamalar ve hazırladığı içeriklerle öğrencilerine tabletler aracılığıyla teknolojik ve kalıcı bir eğitim deneyimi sunuyor. Öğretmenler, sınıf içinde dolaşarak öğrencileri ile göz temasını kaybetmeden tüm "akıllı tahta" işlemlerini uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Laboratuvarda Deneyerek Öğreniyorlar

Okullarımızda Fen Bilgisi, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinde öğrenilen teorik bilgilerin deneylerle kanıtlanması ve öğrencilere bilimsel araştırma yeteneğinin kazandırılması amacı ile son teknolojiye sahip cihaz ve malzemelerle donatılmış laboratuvarlarımız öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Böylece öğrencilerimiz derslerde gördüğü konuları yaparak, yaşayarak öğrenmektedirler.

Rehberlik İçinHer Zaman Yanındayız

Rehberlik birimlerimiz, ilgileri, istekleri, yetenekleri birbirinden çok farklı öğrencilere bireye özel çözümler ve yol haritaları üreterek onların akademik, duygusal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmaktadır. Öğrencinin kuvvetli ve zayıf yönleri ile kendini tanıması, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, ilgi ve yeteneklerini geliştirmesi, çevresi ile sağlıklı ve dengeli bir uyum kurması ve böylece kendini gerçekleştirmesi için ona rehberlik yapması da bu birimin en önemli görevleri arasında yer almaktadır.