Ortaokul

Başarı Sadece Derslerle Gelmiyor

Öğrencilerimize 5. sınıftan itibaren liseye geçiş sınavlarında başarılı olmalarını sağlayacak şekilde bir hazırlık programı uyguluyoruz.

Ölçme-Değerlendirme Birimi ve Rehberlik Birimi tarafından liseye hazırlık sürecine yönelik olarak öğrencilerimize sürekli geri bildirim sağlanmaktadır.

Bahçelievler

Bahçelievler İhlas Ortaokulu

Çobançeşme Mah. Yenibosna

Beylikdüzü

Beylikdüzü İhlas Ortaokulu

İhlas Marmara Evler 1. Kısım Sitesi

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 6 Ortaokulu

Bizimevler 6 Sitesi, Ispartakule

Ortaokullarımızda yapılan liseye hazırlık çalışmaları, bir anlamda YKS'ye de sağlam bir alt yapı oluşturmayı hedeflemektedir.

Liseye Hazırlık Nasıl Yapıyoruz?

  1. Öğrencilerimizin hayalindeki liseyi kazanmaları için deneme sınavları uygulanmakta ve ayrıntılı analizler ile geri bildirim yapılmaktadır.
  2. Öğrencilerimize her konu ile ilgili yaprak test sunuyoruz ve bu testleri sınıf ortamında çözüyoruz.
  3. Grup danışman öğretmeni önderliğinde öğrenci grupları oluşturuyor ve böylelikle hazırlık çalışmalarını planlıyor ve sürdürüyoruz.
  4. Hedeflerimizi ve nerede olduğumuzu okulumuz Eğitim Koordinatörlüğü bünyesinde yapılan çalışmalar ile tespit ediyoruz.
  5. Rehberlik servisimizle Verimli Ders Çalışma ve Dinlenme, Sınav Sistemi, Çoktan Seçmeli Sınavlara Yatkınlık, Sınav Kaygısı ve Motivasyon konularında seminer çalışmaları yapıyoruz.
  6. Öğrencilerimizi öğretmenlerimizi ve velilerimizi, sınav sistemi ve değişiklikleri konusunda sürekli bilgilendiriyoruz.

Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.

Kurs Çalışmaları

Cumartesi günü 5.- 6.- 7. ve 8. sınıflara Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve İngilizce derslerinden kurs çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca konu tekrarı da yapılmaktadır.

Birebir Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizle birebir ilgileniyoruz. Kavramada zorlandıkları konularda öğrencilerimize birebir ders alma imkânı sunuyoruz. 5.- 6.- 7. ve 8. sınıf düzeylerindeki öğrencilerimizden Rehberlik Servisi ve Ölçme - Değerlendirme Birimi'nin tespit ettiği ve herhangi bir konudan birebir talebinde bulunan öğrencilerimizi birebir salonumuzda birebir programına alıyoruz.

Aile Danışmanlığı

Çocuklarımızın daha mutlu bir aile ortamına kavuşmalarında rehberlik ve psikolojik danışma servisimiz ailelerimize destek vermektedir. Anne-babalar, sınavlara hazırlık sürecindeki çocuklarına nasıl destek olabilecekleri konusunda bilinçlendirilmektedir. Bunun yanı sıra kişisel gelişim seminerleri düzenlenmektedir.