Haberler

İhlas'a Geçiş Bursluluk Sınavı Düzenlendi

14 February 2022


İhlas Koleji tarafından her yıl düzenlenen İhlas’a Geçiş Bursluluk Sınavı (İGS) bu yıl da yoğun katılım ile gerçekleşti.

İhlas Kolejinin Bahçelievler, Beylikdüzü ve Ispartakule kampüslerinde düzenlenen sınava bu yıl iki günde düzenlenen dört oturumda yapıldı. Sınavda başarılı olan öğrenciler başarı derecelerine göre belirlenen indirimlerden faydalanabilecekler.

Sınava katılan öğrenciler sınav sonuçlarına 18 Şubat 2022 tarihinden itibaren İhlas Kolejinin internet adresinden (www.ihlaskoleji.k12.tr) ulaşabilecekler.

İhlas Koleji Genel Müdürü Bedri Yeltekin, bir İhlas’a Geçiş Bursluluk Sınavı’nı daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sınava katılımdaki yoğunluktan dolayı memnun olduklarını ifade eden Yeltekin, sınava katılan tüm öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte başarı sıralamasına göre öğrencileri burslarla ödüllendireceklerini belirten Yeltekin, “Sınavda başarılı olan öğrencileri %100’e varan burslarla ödüllendireceğiz. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra velilerimizi okullarımıza bekliyoruz.” dedi.