Fen Lisesi

Başarı Sadece Derslerle Gelmiyor

Türkiye'nin geleceğinde çığır açacak bilim adamlarının yetiştirilmesinde ilk adres olan Özel Fen Liselerimiz, 2 kampüste hizmet vermektedir. Okulumuzun bulunduğu kampüsümüz fiziki yapısı ve depreme dayanıklı sistemiyle Türkiye ve Avrupa’nın en iyi örnekleri arasında yer alır.

Bahçelievler

Bahçelievler Fen Lisesi

Çobançeşme Mah. Yenibosna

Beylikdüzü

Beylikdüzü Fen Lisesi

İhlas Marmara Evler 1. Kısım Sitesi

20-24 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz, teknolojinin sağladığı bütün imkanlardan yararlanmaktadırlar. Bu kapsamda okullarımız Türkiye’de tablet ve 3D teknolojisini eğitim alanında kullanan ilk kurumdur.

"Güvenli Eğitim, Güvenli Gelecek" ilkesiyle yola çıkan okulumuz, Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Okulumuz akademik başarılarını; günümüz dünyasını yakından takip eden, modern eğitim teknolojilerini kullanan ve bunu ileriye taşımayı hedef edinmiş uzman eğitim kadrosu ve öğrencileriyle üniversite sınavlarında göstermiş olduğu %90'lık yerleştirme oranı ve birincilikleriyle taçlandırmıştır.

İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.

YKS Çalışmalarımız

Bireysel Psikoljik Danışma ve Rehberlik Hizmeti

Büyüdükçe değişen ve değiştikçe de çevreyi, kendini, olayları algılama problemi yaşayan gençlerin desteğe ihtiyaç duydukları her an yanlarındayız. Bu görüşmelerde amaç sadece aksayan taraflara destek olmak değil, gelişime açık yönlerinde tespitinde yardım hizmeti vermektir.

Birebir görüşmeler saygı, sevgi ve güven zeminine oturtularak devam ettirilir.

Grupla Rehberlik Hizmetleri

Ortak problem ve ilgi alanına giren öğrencilerle gruplar oluşturularak paylaşım dinamiğinden güç alarak mesafe aldığımız basamaktır. Özgüven eksikliği, sınav kaygısı, ders çalışma alışkanlığı vb. gibi sıkıntılar bunlardan birkaçıdır.

Amaç; bireyin probleme bakışını zenginleştirmek ve ortak çözüm çerçevesinde sinerji oluşturmaktır.

Mesleki Rehberlik Çalışmaları

Meslek seçimi insanın hayatına yön veren önemli kararlardan biridir. Seçtiği meslek, ilgi, yetenek ve kabiliyetleriyle örtüşmeyen bireyleri, mesai bitimini bekledikleri bir iş bekliyor olacaktır.

Bizim için, bireyi bekleyen mutlu yada mutsuz yarınlar anlamına gelen bu kararda çok hassas davranıyoruz. İlk adım olarak mesleğe atılan ilk adımı olan alan yönlendirmesiyle çalışmaları başlatıyoruz. Seçilen alanda bulunan mesleklerle ve bireyin yeteneklerini örtüştürmek amacıyla seminerler, işyeri gezileri, envanterler düzenliyoruz.

İşyeri ve Üniversite Gezileri

Meslek seçiminin önemine binayen, öğrencilerimizi lise hayatı boyunca çeşitli işyerlerine tanıtım amacıyla ziyaretlere götürüyoruz. Bu gezilerle öğrencilerin meslekleri yakından ve yerinde tanıma fırsatı bulmaları önemli bir artı olarak göze çarpmaktadır.

Sınav motivasyonunu yüksek tutmak ve üniversiteleri daha yakında tanımak amacıyla zaman zaman üniversite gezileri düzenlemekteyiz. Amaç farklı üniversitelerin sunmuş oldukları imkânları yerinde görmek ve karşılaştırma yapma imkânı bulmaktır.

YKS-TYT Deneme Sınavları

Okulumuzda lise son sınıf öğrencilerimize 21 adet, 11.sınıflara 7 adet, 10. Sınıflara 4 adet, 9.sınıflara4 adet deneme sınavı uygulanmaktadır. Bu sınavlar öğrencilerin sınav atmosferini birebir yaşamaları ve sınav stresini yenmeleri için, gerçek sınavla aynı şartlarda uygulanmaktadır.

Yapılan deneme sınavlarının içeriği öğrencilerin kendilerini değerlendirmesi ve gereken önlemleri alabilmesi için ÖSYM'nin uygulamış olduğu sınavlarla aynı düzey ve içeriktedir.

Sınav sonuçları her öğrenciye detaylı karne ve konu analizi olarak verilmektedir. Bu karneler danışman öğretmenlerce değerlendirilip, öğrencilere gerekli dönüşümler sağlanmaktadır.

Anne-Baba’ların Sınav Sürecine Katılımı

Öğrencilerin ders başarıları, tutum ve davranışları, aile-içi ilişkileri, öğretmen ve arkadaş ilişkileri konusunda velilerle bireysel görüşmeler yapılmaktadır. Sürece velileri aktif şekilde dahil eden bir çalışma döngüsü kurulmuştur.

Her 3 deneme sınavından sonra, danışman veli grupları Rehberlik Servisinde toplanıp durum değerlendirmesi yapmaktadır. Alınacak önlemler, performans ve desteklenecek noktalarla ilgili kararlar alınmaktadır.