Tarihçe

İhlas Grubu’nun toplumsal bir sorumluluğu yerine getirmek amacıyla başlattığı diğer bir faaliyet alanı da eğitimdir. 1996 yılında kurulan İhlas Eğitim Kurumları, Türkiye’de eğitimi yaygınlaştırmak, eğitimde özel bir model oluşturmak ve dünyada referans gösterilen eğitim kurumlarından biri olmak hedefiyle yola çıkmıştır.

İhlas Eğitim Kurumları, 1996 yılında Marmara Evleri kampüsünde, 1997 yılında Bahçelievler kampüsünde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde "Eğitimde Mükemmele Yolculuk" sloganıyla eğitim ve öğretim hizmeti vermeye başlamıştır. 2011 yılında Avcılar İlçesi Bizimevler 2 ve 3’te olmak üzere 2 tane müstakil ana okulunu bünyesine katmıştır.

İhlas Koleji 3d İcerik Calismasi
İhlas Koleji 3d Yazici Kulubu Calismalari
İhlas Koleji Anasinifi Storytelling Dil Ogretimi
İhlas Koleji Bahcelievler Kampusu
İhlas Koleji Beden Egitimi Dersi
İhlas Koleji Gorsel Sanatlar Dersi
İhlas Koleji İlkokul Ogrencileri
İhlas Koleji Kurek Takimi

2014-2015 eğitim-öğretim yılında Beylikdüzü kampüsümüzde Fen lisesi, Bizimevler 4'te ise ilkokul açılmıştır. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ise Bizimevler 6'da yeni ilkokul ve ortaokul hizmet vermeye başlamıştır. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Bizimevler 7'de müstakil ana okulumuz hizmet vermeye başlamıştır.

İhlas Eğitim Kurumları, İstanbul’un yoğun trafiğinden ve gürültüsünden uzakta; temiz, ferah bir ortama ve yemyeşil bir çevre düzenlemesine sahip kampüslerde yer almaktadır. Eğitimler 18-24 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Okul binaları, depreme de dayanıklı olacak şekilde güvenli ve modern eğitim sistemini destekleyecek şekilde özel donanımla inşa edilmiştir.

Modern ve Donanımlı Altyapı

İhlas Eğitim Kurumları’nda, farklı ihtiyaçları karşılayacak genişlik ve kapsamda spor alanları; gösteri ve konferans salonları; bilgisayar, fen bilgisi, kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarları; bilim ve teknoloji sınıfları; öykü odaları; interaktif derslikler; iş ve resim atölyeleri; kütüphaneler ve yabancı dil eğitim odaları bulunmaktadır.

Öğrencilere, normal ders programlarının yanı sıra destek programlar, kurslar, ulusal sınavlar için özel öğretim yöntemleri ve yoğunlaştırılmış yabancı dil öğretim programları sunulmaktadır.

Kampüslerdeki revirlerde uzman doktor ve hemşireler, öğrencilerin sağlığını ve fiziki gelişim süreçlerini yakından izlemektedir.