Okul Öncesi

Anaokullarımız – İlk Heyecan

İhlas Ana okullarında öğrencilerimiz; yıllar boyu sürecek eğitim serüveninin ilk adımını, evin konforunu aratmayan sıcak bir ortamda ve uzman bir kadroyla atmaktadır. İhlas Ana okullarında, okul öncesi eğitimde farklılık oluşturmayı amaçlayan özel müfredat programıyla mutlu ve başarılı öğrencilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Geleceğe Önde Başlayın

Bahçelievler

Bahçelievler İhlas Anasınıfı

Çobançeşme Mah. Yenibosna

Beylikdüzü

Beylikdüzü İhlas Anasınıfı

İhlas Marmara Evler 1. Kısım Sitesi

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 2 Anaokulu

Bizimevler 2 Sitesi, Ispartakule

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 3 Anaokulu

Bizimevler 3 Sitesi, Ispartakule

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 7 Anaokulu

Bizimevler 7 Sitesi, Ispartakule

Okul Öncesinde İngilizce Öğretimi

Hikaye, drama, oyun, kesme, boyama ve ürün oluşturma çalışmaları ve öğrenci merkezli aktivitelerle öğrencilerimiz İngilizce öğrenirken aynı zamanda sosyal becerileri de gelişiyor.

Öğrencilerimiz; ilgileri, ihtiyaçları ve yaş gruplarına uygun aktif öğrenme temelli çalışmalarla öğrendiklerini pekiştirme ve günlük yaşamlarıyla ilişkilendirme fırsatı bulurlar.

İngilizce eğitimi ile birlikte, fen, matematik, resim, müzik, sanatsal faaliyetler ve yaşam becerileri de kazanım odaklı akademik bir planlama doğrultusunda İngilizce olarak ele alınır ve İngilizce olarak işlenir.

Öğrencilerimizin gelişimlerinin ve hedef kazanımları gerçekleştirip yansıtmalarının velilerimiz tarafından da gözlemlenebilmesi için portfolyo çalışması da yapılmaktadır. Portfolyo günlerinde her öğrenci ebeveynlerine öğrendiklerini paylaşma imkanı sağlanır.

Öğrencilerin dönem ve sene boyunca gözlemlenen akademik becerileri, dil edinim noktasında hedef kazanımlara ulaşma durumları ve davranış becerilerindeki değişim ve gelişmeler, her dönemin sonunda İngilizce Öğretmenleri tarafından doldurulan gelişim raporlarına işlenir ve bu raporlar öğrenci velileri ile paylaşılır.

Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim

Etkinlik Tabanlı Özel Müfredat

Ana okullarımızda öğrencilerin doğal bir şekilde yabancı dil edinimlerini sağlamak için müfredat kurulumuz tarafından özel olarak tasarlanan bir öğretim programı kullanılmaktadır. Etkinlik ve oyun tabanlı olarak hazırlanan müfredat, çoklu zeka modeli, proje tabanlı öğrenme yaklaşımı ve Montessori yaklaşımıyla tasarlanmaktadır.

Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler için özel olarak tasarlanan öğretim merkezlerinde uygulanan etkinliklerle öğrencilere yabancı dilin yanında, deneyim esaslı bilgi kazandırılması hedeflenmektedir.

Ana okullarımızda ayrıca öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı gelişmeleri için her gün bir saat beden eğitimi dersi ve bir saat değerler eğitimi dersi verilmektedir.

Neden İhlas Anaokulu?

  • İhlas Anaokulunda öğrenciler ve öğretmenler hep mutlu ve gülüyorlar.
  • Çocuklarını İhlas Anaokuluna gönderen anne babaların içi rahat, gözleri arkada kalmıyor. 
  • Öğrencilerimiz bir Türk, bir yabancı olmak üzere çift öğretmenle ders işliyor ve yabancı dili doğal bir yaklaşımla öğreniyorlar. 
  • Özel olarak hazırlanan etkinlik tabanlı müfredat sayesinde tüm hedef kazanımlar yaparak-yaşayarak öğrenme modeline uygun bir şekilde ediniliyor.
  • Her gün yapılan beden eğitim derslerinde, sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için ilk adımlar atılıyor.  
  • Değerler eğitimi müfredatımız, öğrencilerimizin kendi değerlerini ve kültürünü sevmesini amaçlıyor. Bir ömür boyu sürecek mutlu bir hayatın şifreleri değerler eğitimi derslerinde öğrencilerimize veriliyor. 
  • Öğrencilerimizin edinmesi gereken kazanımlar, yaşları gereği ihtiyaç duydukları oyun, eğlence ve sevgi ortamından mahrum kalmadan sunuluyor. 
  • İhlas ana okullarında çocuklar okula heyecanla gelip, eve mutlu dönüyor.