Anadolu Lisesi

Başarı Sadece Derslerle Gelmiyor

İhlas Eğitim Kurumları'na bağlı Anadolu Liseleri, millî ve manevi değerlerine bağlı, millî kültürünü koruyup geliştiren; matematik, fen ve sosyal bilimler alanlarında başarılı, araştırmacı, girişimci, teknolojiyi yakından takip eden ve etkili biçimde kullanabilen; geleceğin bilim ve sanat alanındaki liderlerini yükseköğretime hazırlamak gayesiyle 1996'da İstanbul'da kuruldu.

Bahçelievler

Bahçelievler Anadolu Lisesi

Çobançeşme Mah. Yenibosna

Beylikdüzü

Beylikdüzü Anadolu Lisesi

İhlas Marmara Evler 1. Kısım Sitesi

"Güvenli Eğitim, Güvenli Gelecek" ilkesiyle yola çıkan okulumuz, Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Okulumuz akademik başarılarını; günümüz dünyasını yakından takip eden, modern eğitim teknolojilerini kullanan ve bunu ileriye taşımayı hedef edinmiş uzman eğitim kadrosu ve öğrencileriyle üniversite sınavlarında göstermiş olduğu %90'lık yerleştirme oranı ve birincilikleriyle taçlandırmıştır.

Yabancı Dil Derslerimiz

Okulumuz, deneyimli öğretmen kadromuzun oluşturduğu yabancı dil programlarıyla öğrencilerimize iki yabancı dilde (İngilizce ve Almanca) kalıcı bir dil eğitimi vermektedir. Bu alanda yıl boyunca yapılan çalışmalar, yaz tatillerinde düzenlenen yurt dışı yaz okullarıyla pratiğe dökülmekte ve öğrencilerimiz bu sayede yabancı dillerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi
İhlas Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Bire-Bir Eğitim

Tüm öğrencilerimiz, dilediği dersten ve öğretmenden bire birmatikten randevu almak kaydı ile konu anlatımı isteğinde bulunabilmektedir. Öğretmenlerimizde bire birmatiklerden randevularını takip edebilmektedir.

3D Eğitim Teknolojileri

Öğrencilerimiz; fizik, kimya ve biyoloji derslerinde gösterilen teorik bilgileri üç boyutlu ortamda yakından görme ve inceleme fırsatı bulmaktadır. Yapılan araştırmalara göre üç boyutlu olarak verilen bilgilerin teorik bilgilere nazaran daha anlaşılır ve hafızada kalıcı olduğu tespit edilmiştir.

Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Çalışmalarımız

Bireysel Psikoljik Danışma ve Rehberlik Hizmeti

Büyüdükçe değişen ve değiştikçe de çevreyi, kendini, olayları algılama problemi yaşayan gençlerin desteğe ihtiyaç duydukları her an yanlarındayız. Bu görüşmelerde amaç sadece aksayan taraflara destek olmak değil, gelişime açık yönlerinde tespitinde yardım hizmeti vermektir.

Birebir görüşmeler saygı, sevgi ve güven zeminine oturtularak devam ettirilir.

Grupla Rehberlik Hizmetleri

Ortak problem ve ilgi alanına giren öğrencilerle gruplar oluşturularak paylaşım dinamiğinden güç alarak mesafe aldığımız basamaktır. Özgüven eksikliği, sınav kaygısı, ders çalışma alışkanlığı vb. gibi sıkıntılar bunlardan birkaçıdır.

Amaç; bireyin probleme bakışını zenginleştirmek ve ortak çözüm çerçevesinde sinerji oluşturmaktır.

Mesleki Rehberlik Çalışmaları

Meslek seçimi insanın hayatına yön veren önemli kararlardan biridir. Seçtiği meslek, ilgi, yetenek ve kabiliyetleriyle örtüşmeyen bireyleri, mesai bitimini bekledikleri bir iş bekliyor olacaktır.

Bizim için, bireyi bekleyen mutlu yada mutsuz yarınlar anlamına gelen bu kararda çok hassas davranıyoruz. İlk adım olarak mesleğe atılan ilk adımı olan alan yönlendirmesiyle çalışmaları başlatıyoruz. Seçilen alanda bulunan mesleklerle ve bireyin yeteneklerini örtüştürmek amacıyla seminerler, işyeri gezileri, envanterler düzenliyoruz.

İşyeri ve Üniversite Gezileri

Meslek seçiminin önemine binayen, öğrencilerimizi lise hayatı boyunca çeşitli işyerlerine tanıtım amacıyla ziyaretlere götürüyoruz. Bu gezilerle öğrencilerin meslekleri yakından ve yerinde tanıma fırsatı bulmaları önemli bir artı olarak göze çarpmaktadır.

Sınav motivasyonunu yüksek tutmak ve üniversiteleri daha yakında tanımak amacıyla zaman zaman üniversite gezileri düzenlemekteyiz. Amaç farklı üniversitelerin sunmuş oldukları imkânları yerinde görmek ve karşılaştırma yapma imkânı bulmaktır.

YKS Deneme Sınavları

Okulumuzda lise son sınıf öğrencilerimize 21 adet, 11.sınıflara 7 adet, 10. Sınıflara 4 adet, 9.sınıflara 4 adet deneme sınavı uygulanmaktadır. Bu sınavlar öğrencilerin sınav atmosferini birebir yaşamaları ve sınav stresini yenmeleri için, gerçek sınavla aynı şartlarda uygulanmaktadır.

Yapılan deneme sınavlarının içeriği öğrencilerin kendilerini değerlendirmesi ve gereken önlemleri alabilmesi için ÖSYM'nin uygulamış olduğu sınavlarla aynı düzey ve içeriktedir.

Sınav sonuçları her öğrenciye detaylı karne ve konu analizi olarak verilmektedir. Bu karneler danışman öğretmenlerce değerlendirilip, öğrencilere gerekli dönüşümler sağlanmaktadır.

Anne-Baba’ların Sınav Sürecine Katılımı

Öğrencilerin ders başarıları, tutum ve davranışları, aile-içi ilişkileri, öğretmen ve arkadaş ilişkileri konusunda velilerle bireysel görüşmeler yapılmaktadır. Sürece velileri aktif şekilde dahil eden bir çalışma döngüsü kurulmuştur.

Her 3 deneme sınavından sonra, danışman veli grupları Rehberlik Servisinde toplanıp durum değerlendirmesi yapmaktadır. Alınacak önlemler, performans ve desteklenecek noktalarla ilgili kararlar alınmaktadır.