Haberler

İhlas'a Geçiş Sınavı Yapıldı

08 ubat 2020

İhlas Eğitim Kurumları tarafından her yıl düzenlenen ve başarılı öğrencilere %100'e varan burs imkanı sağlayan İhlas'a Geçiş Sınavı (İGS) yapıldı.

İhlas Kolejinin Bahçelievler, Beylikdüzü ve Ispartakule kampüslerinde düzenlenen ve iki oturumda yapılan sınava ilkokul ve ortaokul için 4, 5, 6, 7, 8 lise için 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katıldılar. Velilerin de büyük heyecanla takip ettiği sınavda öğrenciler kendilerine tanınan süre zarfında soruları doğru cevaplamaya çalıştılar.

Ayrıca sınav süresince velilere yönelik olarak İhlas Kolejinin eğitim sistemini, başarılarını ve yapmış olduğu çalışmaları anlatan tanıtıcı programlar düzenlendi.

Sınav sonuçları ise 14 Şubat Cuma günü İhlas Kolejinin web sitesinden açıklanacak.

İhlas Koleji Genel Müdürü Bedri Yeltekin yapılan İhlas'a Geçiş Sınavı'nın ardından yaptığı açıklamada, her zaman olduğu gibi başarıyı sonuna kadar ödüllendireceklerini söyleyerek artık sınav sonuçlarını beklemeye başladıklarını ifade etti.

Okullarına bağlı üç kampüste İhlas'a Geçiş Sınavını başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, sınavda başarılı olacak öğrencilere önemli indirim imkanları sağlayacaklarını vurguladı. Yeltekin, "Eğitimde başarılarla dolu çeyrek asrı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlk günden bugüne kadar geçen sürede "Güvenli Eğitim Güvenli Gelecek" hedefimizden hiç taviz vermedik. Elde ettiğimiz YKS Türkiye birinciliği ve almış olduğumuz dereceler ışığında yaptığımız sınavda başarılı çocuklarımızı vereceğimiz burslarla destekleyerek İhlas Koleji çatısı altında daha nice başarılar kazanmaları için çalışacağız" dedi.