Haberler

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nın Destekçisi Olduk

20 Aralk 2019

İhlas Koleji, Türkiye’nin en önemli vakıflarından biri olarak hizmet veren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye'nin (TSÇV) destekçileri arasına girdi.

MEB tarafından bu yıl farklı bir bakış açısıyla kutlanan "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" çerçevesinden İhlas Koleji okullarından düzenlenen kermeslerde yapılan satışlardan elde edilen gelir İhlas Eğitim Kurumları Akademik Direktörü Yavuz Kara ve anaokulu yöneticileri tarafından TSÇV'ye yapılan ziyarette teslim edildi.

Vakfın İstanbul Ataşehir'de bulunan genel merkezindeki ziyarette Yavuz Kara ve beraberindekileri, TSÇV Kaynak Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Bilge Aksoy ve Kaynak Geliştirme Yönetmeni Halil Yapıcı karşıladılar.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Kara, engelliliğe çözüm yolları üretmenin öncelikli ihtiyaç olduğunu belirtti. “Veli ve öğrencilerimizi engelli farkındalığına yönlendirmek bizim ahlaki sorumluluğumuz.” diyerek sözlerine devam eden Kara, engellilerin toplumsal yaşama katılımının önündeki engellerin de kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Ziyarette hem Vakfın hizmetleri hem de Cerebral Palsy hakkında bilgi veren TSÇV Kaynak Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Bilge Aksoy, ülkemizde Cerebral Palsy hakkında insanları bilinçlendirme konusunda son yıllarda önemli mesafe kaydettiklerinin altını çizdi.

Merkezlerinde Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlere; teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağladıklarını ifade eden Aksoy, bu engele sahip bireyleri toplum hayatına kazandırmayı ilke edindiklerini vurguladı.

Aksoy, Vakıf olarak yaptıkları farkındalık çalışmaları ile insanların Cerebral Palsy’li çocuk ya da yetişkinlere bakış açılarının değişmeye başladığını ve bir farkındalık oluştuğunu belirterek İhlas Koleji’ne de desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

Karşılıklı fikir alışverişleriyle devam eden ziyarette ayrıca Bilge Aksoy desteklerinden dolayı İhlas Eğitim Kurumları adına Yavuz Kara’ya bir plaket takdim etti. İhlas Koleji yetkilileri daha sonra Vakfın kampüsünde yer alan rehabilitasyon merkezlerini ve Metin Sabancı Okullarını gezerek bilgi aldılar.

Yeltekin: "Gönüllere Dokunmak Sosyal Sorumluluğumuzdur."

İhlas Koleji Genel Müdürü Bedri Yeltekin, TSÇV'nin destekçisi olduklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Okullarındaki etkinliklerle farkındalık oluşturduklarının altını çizen Yeltekin, “Enver Ören Beyin söylemiş olduğu "Eğitim gönüllere dokunmaktır." sözünden yola çıkarak öğrencilerimize sadece akademik bilgiyi değil değerler eğitimini de en iyi şekilde veriyor ve onların topluma faydalı bireyler olmalarını istiyoruz. Kurduğumuz kulüpler ve düzenlediğimiz etkinliklerle sosyal sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren öğrencilerimiz gönüllere de dokunmayı başarıyorlar." dedi.