Osman Yavuz İnal

Osman Yavuz İnal

Osman Yavuz İnal

1960 yılında İstanbul’da doğan Osman Yavuz İnal, 1982 yılında Marmara Üniversitesi’nin Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel çalışma hayatına 1984 yılında İmar Bankası'nda müfettiş olarak başlamıştır. Sırasıyla İmar Bankası, Kıbrıs Kredi Bankası, Tat Yatırım Bankası’nda Mali Kontrol ve Muhasebe müdürü olarak görev yapmıştır. Euro Faktöring şirketinde Finans ile Mali ve İdari İşler biriminin yöneticiliğini görevini yürütmüş, 1995 -2003 yılları arasında İhlas Finans Kurumunda Mali İşler Müdürü ve sonrasında Danışman olarak çalışmıştır.

2003 yılında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketindeki Muhasebe Müdürlüğü görevinin ardından 2003-2014 yılları arasında, Ziraat Teknoloji şirketinde mali ve idari işler biriminin yöneticiliğini yapmıştır.

2014 yılı Mayıs ayında İhlas Holding’de İç Denetim ve Risk Yönetimi Direktörü olarak çalışmaya başlayan İnal, 2016 yılı Şubat ayından itibaren ise İhlas Eğitim Kurumları’nda Mali İşler ve İşletme Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.