Teknoloji Destekli Eğitim

İhlas Eğitim Kurumları Eğitim Teknolojileri

Gündelik hayatın her alanında olmazsa olmaz hâline gelen teknoloji, artık eğitim dünyasının da vazgeçilmezlerinden oldu. İhlas Eğitim Kurumları olarak teknolojiyi Türkiye’de okullarına en iyi şekilde entegre eden okul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Teknolojik alt yapımıza yaptığımız yatırımların neticesinde Türkiye’de tabletli eğitimde öncü okul olurken birçok kuruma da yaptığımız çalışmalarla örnek olduk.

Eğitim Parmakların Ucunda

Her Yer Okul Her Yer Sınıf sloganıyla tabletli eğitimi çok geniş alanlara taşıyoruz. Alışılmış kalıpları kıran öğretmenlerimiz, eğitime özgürlükçü bir yapı kazandırıyor. Hazırladığımız eğitim materyalleriyle öğrencilerimiz için en gelişmiş eğitim teknolojileri hizmetini veriyoruz.

Her eğitim yılının başında düzenlediğimiz eğitim seminerlerinde tabletli eğitimin etkin kullanımı hakkında öğretmenlerimiz için etkinlikler ve çalışma takvimleri hazırlıyoruz. Öğretmenlerimiz de bu hizmeti öğrencilerine en iyi şekilde sunabilmek için sürekli araştırarak sınıflarında uyguluyorlar.

Tabletli eğitimin en önemli ayaklarından biri de sınıf ortamının teknolojik yeterliliğe sahip olmasıdır. Sınıflarımız, sahip olduğu teknik alt yapı ile tabletli eğitimin en verimli şekilde kullanımına imkân sağlıyor.

İhlas Eğitim Kurumları'nda Eğitim Teknolojileri
İhlas Eğitim Kurumları'nda Eğitim Teknolojileri
İhlas Eğitim Kurumları'nda Eğitim Teknolojileri
İhlas Eğitim Kurumları'nda Eğitim Teknolojileri
İhlas Eğitim Kurumları'nda Eğitim Teknolojileri
İhlas Eğitim Kurumları'nda Eğitim Teknolojileri

3D Teknolojisi Sınıflarda

Film izleme kültürünü değiştiren 3D teknolojisi, sinema sektörünün ardından eğitimde de kendine yer buldu.

Üç boyutlu eğitim materyallerinin fen öğretimine katkısını araştıran LIFE projesine Türkiye’den katılan tek okul olan İhlas Eğitim Kurumları, projeyi başarıyla tamamlayarak 2010 yılında Londra’ki BETT Eğitim Konferansı’nda elde ettiği bütün verileri dünya ile paylaştı. Bu proje sonucunda elde edilen veriler bize şunu gösterdi ki 3 boyutlu eğitim materyalleri öğrencilerin derse olan ilgilerini ve sınav başarılarını önemli oranda arttırıyor.

Biz de yaptığımız çalışmalar ve yatırımlar neticesinde 3D teknolojisini okullarımızda en doğru şekilde kullanıyoruz. Dünyanın önde gelen şirketleriyle yaptığımız anlaşmalar ile en yeni 3D ders içeriklerini arşivimize katarak öğrencilerimizle paylaşıyoruz.

Bu materyaller, tarafımızdan özenle seçilmekte olup derse katkısı ve öğrencinin ilgisi gibi faktörler düşünülerek derslere konulmaktadır.

3D Yazıcılar İle Zihnindekini Modelliyoruz

Son yılların en büyük buluşlarından biri olan ve büyük ses getiren 3D Printer teknolojisini, okullarımızda öğrencilerimizin kullanımına sunduk.

Öğrencilerimiz, hayallerini dijital tasarım ile gerçeğe dönüştürerek üretime geçiriyor. Bunu yaparken tecrübeli öğretmenleri sayesinde bilgisayarda da gerekli programların basit kullanımlarını öğreniyorlar.

Böylece öğrencilerimiz bu uygulamalarla, teori ile gerçek hayattaki karşılıkları arasında mantıksal bağlantı kurma yetisini geliştiriyor ve çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanıyorlar.