Eğitimde 3D Kullanımı

Kimya, Fizik, Biyoloji, Fen ve Teknoloji, Matematik ve daha fazlası 3D teknolojisiyle İhlas Koleji'nde.

3D Eğitim Nedir ?

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren 3D teknolojisi eğitim sisteminin hizmetine girdi. Eğitim sistemlerinde 3D teknolojisinin kullanımının Türkiye’de ki ilk adresi olan İhlas Kolejinde, sinema salonlarında görmeye alıştığımız bu teknoloji artık sınıflarda kullanılıyor.

Müfredata uygun olarak 3D teknolojisi ile hazırlanmış konular İhlas Koleji öğrencilerine sunuluyor. Bilim adamları, öğretmenler, bilgisayar mühendisleri gibi dalında uzman kişilerden oluşan ekipler laboratuarlarda konuların 3D teknolojisi ile hazırlanmasında önemli rol oynuyorlar.

Neden 3D Eğitim?

Geleneksel eğitim metotlarından farklı olarak 3D eğitimde öğrenciler görsel ve işitsel öğelerin yardımlarıyla işledikleri konuları daha çabuk kavrayıp hafızalarında daha uzun süre tutabiliyorlar.

Yapılan araştırmalarda 3D öğrenim gören öğrencilerin normal sistemde öğrenim gören öğrencilere oranla dersi anlama, takip etme ve hatırlanabilirlik gibi konularda çok daha iyi sonuçlar elde ettikleri görülmüştür.

Öğrencilerin özellikle zorlandığı Fen Bilgisi ve Matematik derslerinde 3D teknolojisi ile hazırlanan konular öğrencilerin hem derse olan katkısını arttırmakta hem de öğrencinin derse olan ilgisini pekiştirmektedir.

3D İçerikleri İle Eğitime Ne Zaman Başladık?

3D uygulamalarını Türkiye’de hayata geçiren ilk okul olan İhlas Koleji, Bahçelievler ve Marmara Evleri Kampüslerinde başlattığı alt yapı çalışmalarını 2010 yılı içinde bitirdi. 2010-2011 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Londra Üniversitesi profesörlerinden Anne Bamford’un gözetiminde derslerde 3D teknolojisi kullanılmaya başladık.